Neden Cam?

Cam ambalajın faydaları camın doğası gibi birebir şeffaf, sürdürülebilir ve inerttir. % 100'dür ve sonsuz geri dönüştürülebilir, tekrar kullanılabilir ve yeniden doldurulabilir; Yiyecek ve içecekleri depolamak güvenlidir.


Doğadan Geliyor

Cam doğal olarak bol miktarda bulunan doğal maddelerden yapılır. Bu katkı maddelerinin simyası tek bir malzeme ile sonuçlanır. Bunu tamamlamak için başka hiçbir malzeme veya kimyasal tabakaya ihtiyaç yoktur.


Sonsuza Kadar 100% Geri Dönüştürülebilir

Cam kalite ve saflık kaybı olmaksızın sonsuza kadar  %100 geri dönüşümlüdür. Cam geri dönüşümü, ek bir atık veya yan ürün oluşturmayan kapalı bir döngü sistemidir. Cam, aynı malzemenin kalitesi bozulmadan defalarca geri dönüştürülebildiği çok az örnekten biridir.

Sağlık İçin

Cam neredeyse tamamen inert ve geçirimsizdir.  Kanserojen maddeler içermez. Anti-ultraviole yaklaşımlarla geliştirilmiştir. Cam içine konan yiyeceklere veya içeceklere zararlı kimyasallar girme riski yoktur. Ek engel veya katkı maddeleri gerekmez. Bir cam şişe  % 100 saf camdır.

Güvenli ve Hafif

Günümüzün cam ambalajları 30 yıl önce olduğundan yaklaşık% 40 daha hafiftir. Cam ambalaj, vakum veya yüksek basınçlı sızdırmazlığı halledebilir. ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından "genel olarak güvenli" olarak onaylanan TEK ambalaj malzemesidir.