Park Cam, Dünyanın En Önemli Cam Fuarına Katıldı!

Yönetici ve teknik personelden oluşan Park Cam ekibi, Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen Glasstec 2018 Fuarı’na katıldı.

120’den fazla ülkeden 42.000’den ziyaretçi, uluslararası cam dünyasının en önemli sanayi etkinliği için Düsseldorf’ta 23-26 Ekim tarihleri arasında bir araya geldi.

23-26 Ekim tarihleri arasında 25.kez düzenlenen Glasstec’te yenilikçi ürünler, trendler ve çözümlerden oluşan kapsamlı bir tanıtım gerçekleştirildi. Yenilikçi çözümler ve geleceğe yönelik teknolojilerin odak temaları bu fuarda sergilendi. Park Cam Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hekimoğlu, Genel Müdür Semih Özbay, Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Küçükseyhan, Üretim Müdürü Çetin Eğri, Teknik Müdürü Oğuz Kartepe, Kalite Şefi Muhammet Öztürkoğlu, Mekanik Bakım Onarım Şefi S. Deniz Armağan, Üretim mühendisi Deniz Güvenç, Kalıp mühendisi Hakan Çelik, Elektronik Bakım mühendisi Kerem Şengenç, Yardımcı Tesisler mühendisi Berat Akyurt’dan oluşan Park Cam ekibi verimli görüşmeler gerçekleştirdi.

ENDÜSTRİ 4,0 ETKİSİ

Yapay zekâ ve dijital çağın getirdiği yeniliklerin cam sektörü üzerindeki etkilerinin hissedildiği fuarda, Park Cam ekibi makinelerin bakım konusu ağırlıklı olmak üzere gelişmeleri yakından görme fırsatı yakaladı. Makine imalatçılarının Endüstri 4.0 üzerine çalışmalarını gözlemleyen ve bu çalışmaların Park Cam fabrikasına nasıl uygulanabileceği üzerine fikir alışverişinde bulunan ekibimiz, kalıp tamiri açısından ise hacim ölçüm hakkında çıkan son teknolojileri yerinde inceledi. Kalıp imalatçıları ile görüşen ve yeni kaynak yöntemleri hakkında fikir alışverişinde bulunan Park Cam ekibi,  müldebak tamiri ile ilgili gelişmeler üzerine bilgiler edindi.  Üretim açısından da harman binası, cam kırığı ısıtma sistemleri, yağlama robotu, fırın ölçüm ve tamiratı, renklendirme hattı, baskı konularında fikir alışverişinde bulundu.  Yardımcı Tesisler açısından fırın ve IS makinalarını besleyen yakma- soğutma havası fanları, harman vericilerindeki, ana harman mikserlerinde yapılması düşünülen revizyon ve gelişmeler hakkında görüş alındı. Elektronik Bakım onarım ekibi ise cam teknolojileri açısından, fuarda sergilenen yenilikleri inceleme fırsatı yakaladı.