3. FIRIN İÇİN İMZALAR ATILDI

CiNER GLASS, Park Cam Tesisindeki 3. Fırının Proses Ekipmanları için 80 milyon Euro değerinde bir anlaşmaya imza attı.

CiNER Glass, Boyüzük’te bulunan Park Cam tesisinde inşası başlanan 3. Fırın için 80 milyon Avro değerinde yeni bir anlaşma imzaladığını açıkladı. Toplamda 130 milyon Avro’ya malolacak olan yeni fırının, tesisin cam şişe üretim kapasitesini yıllık bir milyar adet artırması bekleniyor.

CiNER Glass, yeni fırınında Sıcak Uç ekipmanları için , aynı zamanda proje lideri konumunda olan, HEYE International GmbH üretim makinelerini , Harman Dairesi ve Cam Kirigi Sistemleri için LAHTI Glass Technology Oy’i seçti. Bununla birlikte , TECOGLAS Ltd Ergitme fırını üstlenirken, MSK Verpackungs- Systeme GmbH Soğutma sonu ve paketleme ekipmanlarını tedarik edecektir. TIAMA SAS ise Hata Ayırma ve Kalite Kontrol ekipmanlarını sağlayacaktır.

4 adet 8+8 Tandem üretim hattına sahip yeni fırın günlük 500 ton üretim kapasitesine sahip olacak.

Önümüzdeki yıl faaliyete geçmesi planlanan yeni fırının 100 kişilik ek istihdam yaratması bekleniyor.
Aynı zamanda, Ankara Kazan’da yine cam ambalaj üretim tesisi yatırımına hazırlanan Ciner Glass’ın bu son yatırımı, günlük üretim kapasitesini 2.500 tona yükseltme vizyonundaki kararlılığının bir kanıtı olarak kabul ediliyor.

2011 yılında cam ambalaj sektöründe faaliyet göstermesi amacıyla kurulan Park Cam 2013 ve 2015 yıllarında iki ayrı fırın devreye almış olup yüksek teknolojisi ve tecrübeli personeli ile dünyanın en kaliteli cam şişelerini üretmeyi başarmıştır.

Ciner Glass Yönetim Kurulu
Başkanı Didem Ciner:

Bu anlaşma, Park Cam’ın üretim kapasitesini yıllık 3 milyar şişenin üzerine taşımaya yönelik atılmış büyük bir adımdır ve şirketimizin gelecekte yapacağı işler için de önemli bir işarettir.
Galler ve Belçika’da yeni fabrikalar kurmaya hazırlanırken yapılan bu duyuru, Avrupa bölgesinde varlığımızın ve yüksek kaliteli cam şişeler üretme planlarımızın önemli bir adımı olacaktır. Ayrıca, Türkiye pazarındaki büyüme hedeflerimiz dünyanın lider cam ambalaj üreticilerinden birisi olma yolundaki azim ve kararlılığımızın bir göstergesidir.